Über die Schwierigkeiten mit der Haltung von Krustenanemonen

O potížích s chovem sasanek Zodiac

Sasanky zvěrokruhu jsou oblíbené a zůstávají malé. Přicházejí ve všech představitelných barvách duhy. Proto je dříve nebo později lze nalézt téměř v každém mořském akváriu. Někteří je sbírají jako známky. I když jsou krásné, není vždy snadné se s nimi oblékat.

Opravdu je tak snadné udržet si tolik lidí?

Sasankám se nedaří ve velkých kobercích v každém akváriu. V některých domácích útesech vegetují a časem mizí.

Nabízí se pak otázka, proč tomu tak je.

Zejména sasanky zvěrokruhu potřebují stálé parametry vody (zejména hodnotu KH nad 7,5 a nepříliš vysokou salinitu) a určité množství živin, které nejlépe zajistí zdravá rybí obsádka. Jsou extrémně citliví na jakoukoli změnu.

Většina zvěrokruhových sasanek také nesnáší tolik světla a nejlépe se jim daří pod modrým osvětlením. Výjimka: pastelově modrý Vice Zoanthus z Karibiku. Ty potřebují hodně světla a proudu.

Navíc se často stávají obětí různých predátorů, jako jsou krevety taneční, pavouci vši, hvězdice kachnonožka a různí hlemýždi). Jakmile je dravec zavlečen, celá populace je obvykle během krátké doby zničena.

Jsou opravdu tak jedovaté?

Všechny sasanky zvěrokruhu jsou jedovaté. Na to byste při jednání s nimi neměli nikdy zapomenout. Obsahují jed palytoxin – jeden z nejsilnějších kontaktních jedů na světě. Pokud je chcete roztříštit, musíte přijmout určitá ochranná opatření (ochranné brýle, rukavice a nejlépe je rozřezat pod vodou).

2 nápad o „O potížích s chovem sasanek Zodiac"

  1. CommunityCorals říká:

    Zajímavá reportáž. Bohužel jsem zatím s fragmentací příliš neuspěl. Zvířata zřejmě zraňuji i přes pečlivé řezání skalpelem. Myslím, že některé druhy jako Utter Chaos jsou přinejmenším velmi citlivé, je to možné?

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný