Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Zde bychom vám rádi řekli více o naší malé, ale krásné korálové farmě. My, tedy Arnika a Dominique, jsme zahájili chov korálů v Oberhausenu v roce 2021. Základní myšlenka provozovat odnožovou nádrž na množení korálů se již ve fázi plánování vystupňovala na 3x 500 litrové nádrže. Nyní provozujeme 4 nádrže v Oberhausenu a 5. u kamaráda v Essenu, kde právě začínáme chovat speciální matky zvířat.

Naše zařízení

Náš systém provozujeme ve speciálně navržené suterénní místnosti. S výškou stropu 1,78 metru nic pro slabé povahy ;-).

Naše tři stejně velké odnožové bazény o rozměrech 160 x 70 x 40 cm jsme spojili do jednoho systému a o něco hlubší bazén využíváme jako technický bazén. Popravdě, co se týče osazení, je to naše nejkrásnější nebo alespoň nejbarevnější nádrž.

Pro osvětlení jsme zvolili LED osvětlení. Zde používáme Radiony 5. generace od Echotech. Jako skimmer používáme Deltec 1500i, který přivádíme přímo čerstvým vzduchem přes hadici, čímž dosahujeme velmi stabilní hodnoty PH nad 8.

Náš systém provozujeme s kompletní Sangokai nutri ve spojení s Ballingovými solemi od Fauna Marin. Na základě našeho týdenního ICP testu pak dávkujeme jednotlivé prvky dle specifikací výsledku Fauna Marin ICP.

Myslíme si, že systém Sangokai zajišťuje dobrou biologii a základní zásobu prvků. Pro čisté svědomí však jednotlivé prvky přidáváme (i když to částečně odporuje specifikacím systému Sangokai), abychom vždy udrželi ICP pro všechny hodnoty pokud možno v zeleném rozmezí. Je to prostě lepší a jsme velmi spokojeni s výsledky našeho přístupu po delší dobu.

Farmářská prezentace SyrrealReef Farmářská prezentace SyrrealReef Farmářská prezentace SyrrealReef Farmářská prezentace SyrrealReef

Náš sortiment druhů korálů

Naše nabídka je, jak se sluší na fanoušky korálů, pestrý mix. Snažíme se zde nabídnout vzrušující sortiment, zejména v oblasti neobvyklých měkkých korálů, spousty různých druhů Zoanthus, kalichů a některých druhů Euphyllia. Samozřejmě máme i pár různých typů...Co se vám líbí, to se množí 😉

Farmářská prezentace SyrrealReef

Naše balení

Pokud se nejedná o příliš velkou zakázku, typ balení, které používáme, jsme standardizovali a vždy používáme krabice 3 x 30 x 30 cm vyložené 30 cm silným polystyrenem. Na ochranu proti chladu, zejména zespodu, používáme dvojitou podlahu s 6cm polystyrenem a novinami.

Korály jsou jednotlivě baleny v malých přepravních sáčcích a poté umístěny společně do většího sáčku. To umožňuje teplotní výměnu mezi jednotlivými přepravními vaky, což vidíme jako zásadní výhodu oproti jednotlivým kelímkům. Zde bychom se obávali, že by jeden šálek mohl být příliš studený a druhý příliš teplý.

Podšívka kartonu zajišťuje minimální výměnu kyslíku malými prasklinami. To znamená, že ohřívací jednotky (v létě žádné a v zimě až 3, v závislosti na počasí) jsou vždy zásobovány kyslíkem a mohou tak rozvinout svůj plný topný výkon. Minimální množství tepla unikajícího vzduchovými otvory je naprosto neškodné a dokonce prospěšné, protože nemůže docházet k hromadění tepla. Používáme dostatek denního tisku, abychom zajistili maximální vycpávku, aby nic neklouzalo. 🙂

I když naše obaly na první pohled nevypadají nejhezčí, v posledních letech máme poruchovost téměř 48 %, a to i při přepravních časech 0 hodin. A pokud by se během přepravy něco stalo, dáváme samozřejmě garanci vrácení peněz.

Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Farmářská prezentace SyrrealReef

Doufáme, že se vám naše malá korálová farma a přidružený FarmerShop líbí a těšíme se na každou objednávku.

S pozdravem,

Arnica a Dominique

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný