Osmózový systém pro akvárium není až tak přemrštěný, protože čím je voda čerstvější a přirozenější, tím jsou korály a zejména ryby zdravější. To znamená, že s a osmózový systém nejen úprava pitné vody je proveditelná, lze ji využít i jako nedílnou součást v akvaristice. Rádi bychom stručně vysvětlili, co je důležité a jaké požadavky jsou nutné.

Systém osmózy pro mořské akvárium

Upravená voda z vodovodu pro akvárium

V zásadě je osmotický systém umístěn tak, že je přímo zásobován vodovodní vodou. Integrované filtry upravují vodu přímo a odfiltrují znečišťující látky a další vedlejší produkty. To má tu výhodu, že se vyrábí voda s vysokým stupněm čistoty a tvrdost vody je výrazně snížena. Je to jen 0° GH, což znamená, že filtrace produkuje obzvláště měkkou vodu.

To se ukazuje jako velmi výhodné zejména v akváriu, protože zvláště citlivé ryby těží z tohoto vysokého stupně čistoty a obrovského stupně měkkosti. a Systém osmózy pro akvárium je vhodný pro sladkou i slanou vodu, protože s jeho pomocí lze optimálně upravit hodnotu vody. Bez tohoto systému je stanovení hodnoty vody často velmi obtížné a často znamená, že zejména mladé ryby nemají optimální stanoviště pro přežití.

Různé systémy osmózy pro akvárium

Přestože všechny osmotické systémy mají stejnou funkci, model, který se používá v domácnosti, nemůže být nutně použit také v akvaristice. Při výběru modelu je důležité vzít v úvahu velikost akvária a poměr míchání při výměně vody. Ne nepodstatnou roli ale hraje i čas na výměnu vody, protože často akváriu stačí malý osmotický systém, pokud výměna vody netrvá zbytečně dlouho.

Pro akvária dnes existují různé osmotické systémy, aby se daly optimálně přizpůsobit podmínkám a především velikosti. Příslušné systémy jsou schopny cirkulovat kolem 190 až 1.000 XNUMX litrů vody, čemuž by samozřejmě měl být optimálně přizpůsoben i tlak vody. Hlavní výhodou tohoto systému je, že výrazně snižuje nároky na údržbu akvária, což je v neposlední řadě způsobeno tím, že nejsou vidět nevzhledné usazeniny ani nevzhledné znečištění. Osmotická voda odstraňuje základ živin, které jsou za ni zodpovědné a péče je spojena s výrazně menší námahou.

Obraz obsahující sedící, barevný, hračka, hledání. Automaticky generovaný popis

Systémy korálové osmózy

Akvárium s mořskou vodou bude fungovat stabilně pouze tehdy, pokud o něj bude nejen správně pečováno, ale také pokud použitá voda splňuje všechny požadavky. Příliš vysoké hladiny fosfátů nebo dusičnanů a také tvrdost uhlíku mohou vést k tvorbě řas a smrti korálů. Aby se tomu zabránilo, měl by být v akváriu použit osmotický systém. Reverzní osmóza filtruje znečišťující látky a nečistoty z vody, výsledkem je absolutně čistá a čistá voda. Korály a ryby tak dostávají přirozený základ pro život, aby zůstali zdraví a rostli a prosperovali.

Proces reverzní osmózy mají na starosti různé filtry, které jsou pro úpravu vody klíčové. Kromě sedimentačního filtru a filtru s aktivním uhlím sem patří také silikátový filtr, který je důležitý zejména v oblastech, kde je ve vodě vysoký podíl silikátu. Aby byla zachována účinnost systému osmózy pro akvárium, měly by být tyto filtry čištěny přibližně dvakrát ročně. To však závisí na frekvenci výměny vody a denním výkonu. Pokud je nižší, je nutná dříve výměna, aby si voda zachovala trvale čistou kvalitu.

7 názorů na “Systém osmózy pro mořské akvárium"

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný