Přeprava korálů je v našem koníčku často diskutované téma. Mnozí akvaristé se plavbě vyhýbají ze strachu, že by udělali něco špatného a neublížili zvířatům. Vzhledem k tomu, že většina prodejů na CommunityCorals je zpracována prostřednictvím lodní dopravy, je pro nás téma správné dopravy samozřejmě velmi důležité. Zde jsme hrdí na to, že jsme u našich aktivních farmářů našli spolehlivé prodejce, kteří vědí, jak zasílat korály. A uvědomujeme si, že to není tak složité, když víte, jak na to.

V tomto článku bychom rádi poskytli potenciálním farmářům a dalším zainteresovaným mořským akvaristům pochopení, jak správně zasílat korály.

Super zajímavé video od FaunaMarin TV, ve kterém se probírá téma lodní dopravy zejména v zimních měsících, je jistě dobrý začátek. Na obrázku je také vidět, jak se správně balí korály. Samozřejmě, že naši farmáři mohou videa zasílat i později 😉

Další užitečné informace naleznete v pokynech pro balení CommunityCorals. Níže je malý úryvek s nejdůležitějšími body

Cílem číslo jedna CommunityCorals jsou spokojení zákazníci. Nejdůležitějším bodem k dosažení tohoto cíle je dodání zdravých a nepoškozených zvířat k zákazníkovi. Proto je nesmírně důležité, aby naše korály byly zabaleny a odeslány co nejlépe. K dosažení tohoto cíle slouží následující pokyny. Pokud máte nějaké další návrhy nebo připomínky, rád je uvedu.

Nejdůležitější pravidla

 1. Každý korál musí být jednotlivě zabalen, aby se zvířata navzájem neštípala
 2. Je třeba zabránit kontaktu odnoží s vnějšími stěnami přepravního kontejneru
 3. Každý korál musí být zabalen v dodatečném vodotěsném vnějším obalu. (kádinka na moč + igelitový sáček, 2x igelitový sáček nebo podobně)
 4. Vždy je nutné použít polystyrenovou krabici. Kromě toho musí být použit alespoň jeden tepelný balíček, alespoň v chladném období.
 5. Přepravní nádoby s odnožemi musí být pevně vypolstrovány a umístěny uprostřed balíku. Všechny mezery musí být vyplněny novinami nebo podobným materiálem, aby se nádoby upevnily v balení a tlumily nárazy zvenčí.
 6. Doporučuje se hlavní karton s polstrovanými prostory kolem polystyrénové krabice.

Úplné pokyny pro balení naleznete na níže uvedeném odkazu ZÁSADY BALENÍ

Chcete soukromí mimo CommunityCorals lodní korály, doporučujeme Vám našeho partnera www.jungle-express.de

Dále máme příklad od jednoho našeho farmáře, který kdysi popisoval, jak se zde řeší lodní doprava. Jak si všimnete, každý farmář má své vlastní malé triky, jak udělat lodní dopravu ještě bezpečnější. 😉

Nyní balím téměř vše takto:

 1. Pěnový polystyren nad hlavou.
 2.  Styro je upnutý v kalíšku (jaksi nemám rád sáčky), aby se korál nemohl trefit. Nejprve udělám malou dírku do polystyrenu. Musí mít správnou velikost! Ty špunty tam pak dám a většinou je zafixuji gumičkou. . Ale poznáte, jestli je zástrčka dobře zasunutá do Styru. A Styro není jen Styro. Už jsem dostal nějaké, které absorbovaly vodu a byly velmi jemné. Vždy dostanu velký blok s 20 mm deskami.
 3. Acros nebo "Schlimer" ve větších kelímcích a navíc s aktivním uhlím a med. Kyslík. Průmyslový polystyren. (Zřídka tyto domácí)
 4. Zmačkané noviny na dně krabice.
 5. Polstrovaný pohár s novinami a zabalený v hřejivé dece (zlatá záchranná deka z lékárničky) v krabici. Vezmu si tepelnou přikrývku, abych trochu tlumil změny teploty. Nevím, jestli to opravdu něco přináší, ale opravdu to něco přináší! rozbalování korálů zabalených ve ZLATĚ!! Skoro nic to nestojí. Z deky mi vždy vylezou 3-4 krabice.
 6. Znovu to vycpávali novinami a navrchu ohřívačem.
 7. Tam, kde je připevněn heatpack, jeden/dva malé otvory v krabici. Když se ještě více ochladí, chtěl jsem zavřít styrobox bez tepelného obalu. Pevně ​​zabalte do krabice s několika centimetry vzduchu do krabice a poté do krabice vložte dva tři tepelné balíčky. Myslím, že heat packy mají více vzduchu a snad se v boxu moc neohřeje.

Jiný farmář jednou vyfotografoval svůj balicí nástroj. I zde je kopírování povoleno!

Korallenversand - Aber richtig!Korallenversand - Aber richtig!

Přeprava korálů v horkých teplotách

Jak víme, koráli jsou zvířata citlivá na teplotu. Většinou však myslíme na to, aby byla zvířata v chladnějších měsících zabalena co nejtepleji. Abychom zde zajistili teplotu, používáme ohřívač, jak bylo popsáno výše.

Ale co lodní doprava korálů v teplých měsících? Málokdo se obává, že by teploty v balení mohly být příliš vysoké. Faktem však je, že korály snáze snesou příliš studené teploty vody než příliš teplé. Jak tedy odesíláme v létě? I zde je dobré aktuální video od dealeraFauna Marin, které bych vám rád doporučil. Pokud korály zabalíte tímto způsobem, nemusíte se bát selhání. S tímto typem balení mohou koráli zůstat v balení až 48 hodin bez poškození.

Kromě obvyklého zajištění korálů množstvím vycpávek je zvláštností přepravy korálů v létě náhradní heat pack. A co je tady lepšího než vodní led? 2-3 ledové jamky umístěné v balení v dostatečné vzdálenosti od korálů vedou k chladivému efektu v balení a zákazník má radost z pěkného doplňku při příchodu. Alternativně, pokud není k dispozici vodová zmrzlina, lze do přihrádky na led umístit malou PET láhev a přiložit ji do obalu s velkým množstvím novin. Jako vždy je důležité, aby nedocházelo k přímému kontaktu s přepravními vaky.

Dalším tipem, který zajišťuje stálou teplotu vody a je tedy aktuální v létě i v zimě, je správné umístění přepravního vaku. Vidíte, že hodně mluvím o taškách, protože už nejsem fanoušek kelímků. Důvody jsou následující: Do větší vnější tašky lze umístit několik sáčků, což znamená, že se jednotlivé sáčky dotýkají. Zde je výhodou, že teplota vody jednotlivých sáčků se vzájemně reguluje. Takto propojená vodní hmota prostě zůstává teplotně stabilnější než několik jednotlivých malých množství vody.

Závěr

Doufám, že i Vám příspěvek pomůže vyřídit Vaši korálovou zásilku ke spokojenosti příjemce. Aby byla přeprava co nejšetrnější, doporučujeme využít přepravce GO! Expres a logistika. Rezervace zásilky je pro každého ZDE možný. Bavte se při pokusech! Samozřejmě jako vždy uvítáme názory a komentáře k tématu.

PS Ještě máme pár fotek našeho farmáře Tropický útes předložit později. Ani to vám samozřejmě nechceme zatajovat.

Korallenversand - Aber richtig!
Korallenversand - Aber richtig!
Korallenversand - Aber richtig!
Korallenversand - Aber richtig!
Korallenversand - Aber richtig!

S pozdravem,

Dominique

8 nápad o „Přeprava korálů – Ale správně!"

 1. Tanya Christensenová říká:

  Moc pěkný a zdařilý příspěvek! Především užitečný článek, pokud si chcete v budoucnu bezpečně přivézt na cesty své vlastní odnože.

  Zajímavý by mi také byl údaj o tom, jak dlouho mohou koráli zůstat v takto popsaném přepravním obalu, aniž by se poškodili (pokud se to dá vůbec obecně říci)

  Zdravím tým!

  Tanja

  • CommunityCorals říká:

   Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Normálně by se korály neměly přepravovat déle než 24 hodin. Pokud je však k dispozici dostatek vody a tím i kyslíku a správná teplota, mohou to některá zvířata v případě pochybností prodloužit. Ale naštěstí zvířecí kurýři spolehlivě doručují do 24 hodin 🙂

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný