Světlo, pohyb vody v nádrži a skutečnost, že fotografujete přes skleněnou tabuli, často představují problémy při vytváření ostrého a věrně barevného korálového snímku.

S trochou přípravy a praxe je však překvapivě snadné pořídit dobré snímky korálů. V následujícím textu bychom vám rádi poskytli několik tipů:

1. Zařízení

Na focení korálů se samozřejmě nejlépe hodí dobré zrcadlovky. Mnoho podrobností o správném nastavení zrcadlové zrcadlovky naleznete ZDE

SLR

(http://www.meerwasser-guide.de/aquarium-fotografie-so-machst-du-perfekte-fotos-deines-beckens/)

Pokud patříte k těm, kteří takový fotoaparát nevlastní – žádný problém! Pomocí níže uvedených aplikací můžete snadno přenést požadovaná nastavení do svého smartphonu za méně než 5 €. Zde je zvláště užitečné nastavení jasu nebo vyvážení bílé, aby byly barvy zobrazeny co nejjasněji a nejrealističtěji.

chytré telefony Apple

https://itunes.apple.com/de/app/camera/id329670577?mt=8

Smartphone Android

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.pro&hl=de

2. Umístění odnoží

Umístěte své odnože co nejblíže ke sklu pánve. Odnože určené k fotografování je nejlepší umístit v řadě do písku na čelní sklo. Přitom lehce nakloňte odnož směrem k podokně, abyste při fotografování získali dobrou perspektivu odnože. Po umístění na disk dejte odnož ještě chvíli, dokud se polypy opět plně nerozvinou.

Případně lze velmi dobrých výsledků dosáhnout, pokud máte odnožovou palubu, kterou můžete umístit těsně pod čarou ponoru. Odnož tak může být umístěna pod vodní hladinu, což znamená, že jsou možné velmi dobré snímky. Vřele doporučujeme např. pro Zoa.

3. Pravý úhel

Abyste předešli zkreslení obrazu skrz akváriovou desku, měli byste vždy fotografovat pod úhlem 90 stupňů. Pokud fotíte smartphonem, můžete jej nejlépe přitisknout k panelu. Zajistíte si tak dobrý úhel, vyhnete se odleskům a zároveň budete mít stabilizační efekt jako u stativu!

V případě offshoot decku pořídíte skvělé fotky přes vodní hladinu při vypnutém proudu.

4. Nastavení fotoaparátu

Nyní je čas se seznámit s nastavením fotoaparátu nebo aplikace ve smartphonu. Cvičení vytváří mistry!

S pomocí těchto tipů byste měli udělat velký krok k dobrým snímkům svých odnoží. Ostré, věrné a konzistentní obrázky jsou tím nejlepším prodejním argumentem, díky kterému bude váš obchod vypadat profesionálně a uklizeně. Proto byste měli vždy věnovat pozornost dobrým snímkům.

CommunityCorals přeje hodně úspěchů - těšíme se na výsledek! 🙂

2 názorů na “Jak na to - obrázky korálů"

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinné položky jsou označeny * výrazný